התחברות לאתר
לקוחות אתר אופטיקנה?
התחברות עם קוד חד פעמי ב- SMS
מעבר לתפריט ראשי (מקש קיצור 2) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 3) מעבר לתפריט צד (מקש קיצור 4) מעבר לעמוד סניפים (מקש קיצור 5) שנה לנגודיות גבוהה (מקש קיצור 6) עצירת אנימציות - מקש קיצור 7

מכשירי שמיעה זעירים - טכנולוגיה הולכת ומתפתחת

תיאום בדיקת ראייה והתאמת

עדשות מגע

לתיאום בדיקה

מכשירים שמיעה זעירים מתקדמים מתבססים על טכנולוגית עיבוד אות חכמות, המסוגלות להפריד בין התדרים השונים – ולהגביר רק את אלה שבהם נדרשת הגברה.

מבחינה אסטתית: בעבר מכשיר השמיעה נתפס כאביזר גדול, מסורבל ומיושן. בעקבות הביקוש הגדל למכשירי שמיעה קטנים ומעוצבים, היום מכשירי השמיעה זעירים הרבה יותר ועיצובם חשוב לא פחות מאיכות השמיעה עימם.

כל זאת, מבלי לוותר על איכות טכנולוגיה מתקדמת שכוללת:

  1. מעבד דיגיטלי - במכשירי השמיעה הזעירים המתקדמים יש מעבד דיגיטלי המאפשר למכשיר השמיעה הזעיר לזהות את צליל המטרה ולהפריד אותו מרעשי הסביבה. בנוסף נעשה שימוש במיקרופונים כיווניים וביכולת סנכרון בין שני מכשירי השמיעה הזעירים של שתי האוזניים על מנת להתמקד עוד יותר בדובר המרכזי.
  2. מיקרופונים חכמים - המיקרופונים החכמים הם אדפטיביים, כלומר הם יודעים להתכוונן אוטומטית לכיוון בן נמצא הדובר. כתוצאה מכך ניתן להפחית את השפעת רעשי הרקע.
  3. עיבוד אות דיגיטלי, היודע לנקות את הצליל הנקלט – כך שלאדם העושה שימוש במכשיר, יגיע מקסימום דיבור – ומינימום רעשי רקע.
שילוש הטכנולוגיות החכמות נותן מענה אפקטיבי ויעיל לבעיית חוסר היכולת לסנן דיבור מרעשי רקע, אם כי יש לזכור שרעש שהינו דיבור מתחרה עדיין מהווה אתגר עבור רוב המשתמשים.
אצל רוב האנשים ליקוי השמעה אינו זהה בכל התדרים. כך, בהחלט יכול להיות שלאדם מסויים תהיה שמיעה תקינה בתדרים הנמוכים וליקוי שמיעה בתדרים הגבוהים (או להיפך). מכשירים שמיעה זעירים מתקדמים מתבססים על טכנולוגית עיבוד אות חכמות, המסוגלות להפריד בין התדרים השונים – ולהגביר רק את אלה שבהם נדרשת הגברה.
 
מכשירי שמיעה - אופטיקנה

בעבר לא היה להתחבר ישירות למכשירים חיצונים (טלפון, טלוויזיה וכד'). כיום טכנולוגית הבלוטוס' מאפשרת חיבור ישיר בין מכשירי השמיעה הזעירים - לבין מכשירים חיצוניים כך, כאשר מכשיר השמיעה מחובר לטלפון - הוא הופך לדיבורית, וכל השיחה מתנהלת באמצעותו. כך גם בטלוויזיה, מחשב, אייפד וכו' – השמיעה מתבצעת ישירות מהמכשיר.

נוסף על כל אלה, נפוצים היום מכשירי שמיעה זעירים הניתנים להטענה, וכך נמנע הצורך בהחלפת סוללות הדורשת מוטוריקה עדינה, עובדה שהקשתה לעיתים אצל חלק מהמשתמשים.

החיים כיום דינמיים יותר מאי פעם. אנו עוברים במהלך היום בין הרבה מקומות ומצבים שונים: מקומות רועשים, מקומות שקטים, פגישות במשרד, שיחות ברכב, מפגשים חברתיים, מוסיקה ועוד. סדר יום דינמי דורש ממכשירי השמיעה לפעול באופן שונה בכל רגע נתון. כיום הטכנולוגיה במכשיר השמיעה הזעירים מאפשרת לא רק לזהות את הסביבה אלא גם לבצע את השינויים הנדרשים באופן אוטומטי ומותאם לצרכיו האישיים של המשתמש.

שיקום שמיעה הינו בעל משמעויות בריאותיות, קוגנטיביות וחברתיות ומשפיע על איכות החיים של המטופל וסביבתו. במכשירי השמיעה המוצעים כיום ישנן טכנולוגיות היכולות לתת מענה למצבים שבעבר לא ניתנו להם פתרונות בשילוב עם מכשירי שמיעה מעוצבים וזעירים, וכך ניתן לאפשר שיקום אופטימלי של ליקוי השמיעה.

שווה קריאה נוספת