התחברות לאתר
לקוחות אתר אופטיקנה?
התחברות עם קוד חד פעמי ב- SMS
מעבר לתפריט ראשי (מקש קיצור 2) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 3) מעבר לתפריט צד (מקש קיצור 4) מעבר לעמוד סניפים (מקש קיצור 5) שנה לנגודיות גבוהה (מקש קיצור 6) עצירת אנימציות - מקש קיצור 7

ניקיון ותחזוקה של מכשירי שמיעה

תיאום בדיקת ראייה והתאמת

עדשות מגע

לתיאום בדיקה

אביזרים למכשירי שמיעה, כמו קופסת ייבוש למכשירי שמיעה ומברשת ניקוי, נועדו לסייע בשמירה על איכות ואריכות הימים של מכשירי השמיעה.

מכשירי שמיעה המאובזרים בטכנולוגיה מתקדמת, כמו מכשירים אוטומטיים אחרים, עלולים להתקלקל מהר יותר אם לא דואגים לנקות ולטפל בהם כראוי. הטכנולוגיה אומנם מבטיחה שנים רבות של שמיעה איכותית, אך מתפקידנו לשמור על המכשיר כדי שייבצע את עבודתו כהלכה באמצעות ניקוי ותחזוקה באופן שוטף.
יחד עם טכנולוגיית מכשירי השמיעה שהולכת ומשתכללת, נוצרים אביזרים למכשירי שמיעה שמטרתם לסייע לשמור עליהם לאורך זמן. אלו, הופכים את פעולות הניקוי והתחזוקה למדויקות ויעילות הרבה יותר, וכך מבטיחים איכות חיים טובה יותר לכל אדם הנעזר במכשירי השמיעה.

חשיבות השמירה על אביזרי שמיעה 

רכישת אביזרים לכבדי שמיעה היא החלטה אדירה. כאשר כבד שמיעה מחליט לקחת את איכות חייו בידיים ולרכוש מכשיר מתקדם שלא רק יאפשר לו לתקשר טוב יותר עם הסביבה אלא גם יבטיח הנאה מלאה מפעולות וסיטואציות שעד כה התקשה בהן, הרי שחשוב לו לדעת כי הוא בוחר את הדגם הטוב ביותר שיוכל למצוא. כדאי לדעת שבממוצע, מכשיר שמיעה איכותי מחזיק מעמד בין שלוש לחמש שנים, כאשר ישנם פרמטרים המשפיעים עליו לכאן ולכאן.

החדשות הטובות הן שהכול נמצא בידיים שלכם! כדי לשמור על אביזרי עזר לשמיעה המהווים השקעה ממשית, ישנם מספר צעדים פשוטים שעליהם מומלץ להקפיד, וכך ליהנות משמיעה איכותית לאורך זמן.

מכשיר שמיעה - אופטיקנה

אביזרים למכשירי שמיעה – לאיכות שמיעה גבוהה במיוחד

ודאי תופתעו לדעת, שכיום לכל מכשיר שמיעה ישנה ערכת ניקוי המותאמת לו. הערכה היא ייעודית לדגם המכשיר, דבר שמבטיח ניקיון אופטימלי. אם אינכם בטוחים מהי ערכת הניקוי המדויקת, היוועצו עם המומחים שיכווינו אתכם למוצר הנכון עבור מכשיר השמיעה שלכם.

ערכת הניקוי היא ציוד נלווה למכשירי שמיעה הנחשב לחובה, שכן בלעדיה לא ניתן לנקות או לתחזק את מכשיר השמיעה כראוי. יש לוודא כי הערכה כוללת חוטר לניקוי אוזנייה, מקל מיוחד לניקוי שעווה, וכמובן מברשת ניקוי ייעודית. זוהי מברשת קטנה ועדינה מאוד, המאפשרת לנקות את מכשיר השמיעה – כולל את פתחי האוורור והשמיעה שלו מבלי לפגוע בו. כיום ניתן אף למצוא מברשות בעלות מגנט, להסרת סוללות המכשיר ולניקוי התא.

סביבה יבשה ככל האפשר

מכשירי השמיעה פועלים בסביבה שאינה מקלה עליהם; האוזן האנושית מאופיינת בלחות, חום, לכלוך ושעווה. על כן, יש להקפיד על ייבוש המכשיר בכל סוף יום – כאמור, לאחר ניקוי יסודי. מומלץ לרכוש קופסת ייבוש למכשירי שמיעה המהווה פתרון ברמה הגבוהה ביותר לייבוש מלא בתנאים המתאימים למכשירי השמיעה העדינים. קופסאות הייבוש מכילות חומר סופג לחות ומיועדות לאחסון מכשירי השמיעה. כך, ניתן למנוע היווצרות קורוזיה בחלקים האלקטרוניים במכשיר השמיעה.

מובן שיש לזכור להסיר את מכשירי השמיעה בזמן מקלחת, בזמן שגרת הטיפוח הכוללת לעיתים נוזלים שעלולים לבוא במגע עם מכשירי השמיעה וכאשר נמצאים בסביבת ים או בריכה. בנוסף, אין להשאיר את מכשירי השמיעה חשופים בסביבה המאופיינת בטמפרטורות קיצוניות, בפרט בקיץ!

כך תנקו את מכשיר השמיעה

כעת כשאתם יודעים מהם ההרגלים שעליכם לאמץ כדי לשמור על מכשיר השמיעה, הגיע הזמן להבין כיצד לבצע זאת באופן נכון. באמצעות אותם אביזרים למכשירי שמיעה שהוזכרו, תוכלו להשיג תוצאות מעולות. בשלב הראשון יש לבצע ניקוי של פתחי המכשיר (מיקרופון, רמקולים) מלכלוך ושעווה, זאת באמצעות מברשת ניקוי ייעודית. לאחר מכן יש להשתמש במקל שעווה דק להשלמת הניקוי, שבעזרתו ניתן לשלוף חלקיקים קטנטנים שהמברשת לא הגיעה אליהם. בשלב האחרון יש לנקות את מכשיר השמיעה באמצעות טישו נקי. במהלך הלילה יש לאחסן את מכשיר השמיעה בתוך קופסת ייבוש למכשירי שמיעה, שתבטיח בכל יום מחדש שמיעה מצוינת ללא כל אי נוחות.

שווה קריאה נוספת