פורטיפוקל- החיים מתחילים בגיל 40, אל תפספסו אותם.

פורטיפוקל- החיים מתחילים בגיל 40, אל תפספסו אותם.

על מה שקורה לעין בגיל 40 ( זוקן ראייה) הקריאה, הכאבים, הפתרון הבלתי נמנע מולטיפוקל והפתרון החדשני שלנו עם מוצר בלעדי ומהפכני שנועד להיות בדיוק לבעלי המולטיפוקל הראשונות.

גיל 40 הוא גיל נפלא! הרבה דברים טובים מתחילים רק בגיל 40 - אנחנו מתפנים להשקיע בעצמו שוב, בקריירה ובחברים. נשאר לנו פתאום זמן פנוי לתחביבים חדשים אבל לצד כל הטוב הזה מתרחשת תופעה חמקמקה
שעלולה להשפיע על איכות החיים בצורה דרמטית - לתופעה הזו קוראים פרסביופיה או בתרגום ( לא מחמיא ) מלטינית: "זוקן ראייה".

זוקן ראייה היא ירידה ביכולת העין להתמקד בעצמים קרובים. התופעה מתחילה בהדרגה כבר מגיל ה-20, אך סביב גיל 40 התסמינים מתחילים להופיע- קושי בקריאת טקסט קרוב, עייפות של העיניים וקושי במעבר ממבט רחוק לקרוב.
בדומה לתופעות אחרות בגוף שקורות ככל שאנו מתבגרים, כמו קמטים בעור או הלבנת השיער, כך גם תהליך הפרסביופיה הוא תהליך טבעי שמתרחש בשלב כזה או אחר כמעט אצל כולם. עד היום לא נמצא טיפול שיכול לעקב את התהליכים הטבעיים של העין.
מה שכן ניתן לעשות זה להשתמש בפתרונות אופטיים מתאימים שישמרו על איכות הראיה ואיכות החיים. בעלי משקפי ראייה לרחוק, בהגיעם לגילאי ה-40, יזדקקו כעת גם פתרון לקריאה. הפתרון – משקפי מולטיפוקל, משקפיים רב מוקדיים,
המאפשרי לראות טוב לכל טווח, לראייה מרחוק, מקרוב,כמו גם לטווחי הביניים.

מולטיפוקל הוא פתרון מצוין, אבל המעבר אליו עשוי להיות מלווה בתהליך של הסתגלות: המעבר בין המוקדים, אזור הביניים- יוצר לעתים עיוותים ושדה ראיה מצומצם.

כדי להקל על המעבר למשקפי המולטיפוקל, אופטיקנה משיקה מוצר ייחודי בעולם האופטי- משקפי פורטיפוקל: משקפי המולטיפוקל הראשונים שנועדו לבני ה- 40 העוברים לראשונה ממשקפי הראייה שלהם למשקפי מולטיפוקול.

תודות לעדשות SmartZoom בטכנולוגיה החדשנית והמתקדמת מבית סייקו גרמניה, משקפי הפורטיפוקל מאפשרים הסתגלות קלה: עדשות SmartZoom בעלות שטח קריאה מוגדל ביחס לעדשות מולטיפוקל רגילות, המאפשרות נוחות בקריאה.
כמו כן, השטח המרכזי של העדשה רחב יותר מעדשות מולטיפוקל רגילות, המאפשר חדות מלאה ופחות הפרעות במעבר בין מוקדים. חשוב לא פחות עובי העדשה המאפשר התאמה כמעט לכל סוגי המסגרות כך שלא צריך לוותר על מראה אופנתי.

הפיתוח הטכנולוגי התאפשר תודות לכך שהעדשות מוגבלות למספרי קריאה עד +1.25 (המספרים בהם מתחילים לעשות משקפי מולטיפוקל), מה שאפשר לייצר עדשה חדשנית ומתקדמת זו.