התחברות לאתר
לקוחות אתר אופטיקנה?
התחברות עם קוד חד פעמי ב- SMS
מעבר לתפריט ראשי (מקש קיצור 2) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 3) מעבר לתפריט צד (מקש קיצור 4) מעבר לעמוד סניפים (מקש קיצור 5) שנה לנגודיות גבוהה (מקש קיצור 6) עצירת אנימציות - מקש קיצור 7

איך מומלץ לנקות משקפי ראיה?

תיאום בדיקת ראייה והתאמת

עדשות מגע

לתיאום בדיקה

קראו איך הכי נכון לנקות משקפי ראיה כדי לשמור על העדשות: עם איזו מטלית לנקות, ממה יש להימנע בניקוי משקפיים ועל מה יש להקפיד בעת הניקוי.

מעל ל-55% מהאוכלוסייה הבוגרת בעולם מרכיבה משקפי ראיה. בנוסף לכך, כמעט לכל אדם בוגר יש זוג משקפי שמש המשמשות לשמירה על העיניים מקרניים ישירות. משקפיים הפכו לפריט חיוני כך שלא פלא שכל מעצב אופנה מוציא ליין שהופך את זוג המשקפיים לאביזר אופנה מתוכשט וטרנדי. כדי לשמור עליהם כראוי יש להקפיד על אחסון נאות וכללי ניקוי בסיסיים שאותם נפרט בהמשך.

תחזוקת משקפי הראיה

אלו המרכיבים משקפי ראיה יודעים שקיימת בהם תלות רבה, שכן הם מיועדים לקריאה, לנהיגה, לעבודה על המחשב או לכל פעולה יומיומית. עדשות משקפי ראיה המותאמות על פי הצורך, משפרות את איכות החיים באופן משמעותי. כדי למנוע מהן שבר או סדק, בעת הסרת המשקפיים יש לאחסן אותן בתוך נרתיק קשיח. גם אם המשקפיים עשויים מהחומרים הכי איכותיים וחזקים שיש עדיין מדובר בפריט עדין ורגיש. גם בתוך הנרתיק מומלץ להניח אותם במקום בטוח ולשמור עליהם מנפילות.

ממה להימנע בעת ניקוי משקפיים?

בין אם מדובר במשקפי ראיה ובין אם מדובר במשקפי שמש, יש להקפיד על ניקוי יסודי של עדשות משקפיים כדי לאפשר שדה ראיה מלא וברור. רבים נוהגים לנקות עדשה מלוכלכת באמצעות שולי הסוודר או החולצה, אך חשוב לדעת כי לא כל בד מתאים לניקוי עדשות משקפיים. כאשר מדובר בבד שאינו כותנה הוא עלול ליצור שריטות קטנות. עם הזמן השריטות מצטברות ואפשר לחוש בעכירות משמעותית בשדה הראיה.

אלו הכללים שכדאי להקפיד עליהם בעת ניקוי משקפיים

כדי לשמור על עדשות משקפיים נקיות וצלולות, חשוב להקפיד על מספר כללים:

 1. שגרת ניקיון קבועה - בכל סיום שימוש במשקפיים מומלץ לנקות אותם. לאחר מספר שניות הם יהיו מוכנים לשימוש הבא כשהם נקיים ומבריקים.
 2. שימוש במים- כאשר המשקפיים לא מאוד מלוכלכים, ניתן לשטוף אותם תחת ברז המים, זאת כדי להסיר מהם שאריות אבק ולאחר מכן לנגב.
 3. מטלית ניגוב - אם רכשתם את המשקפיים בחנות אופטיקה מקצועית תקבלו מטלית מיקרופייבר שמיועדת לניגוב יבש, להסרת כתמים, טביעות אצבע, לכלוך ואבק.
 4. תמיסת ניקוי משקפיים - תכשיר ניקוי מקצועי המיועד לריסוס על עדשות המשקפיים, אשר לאחריו יש לנקות עם מטלית מיקרופייבר על העדשות. גם את התמיסה ניתן לרכוש באופטיקה.
 5. חיטוי החיבורים - ישנם אזורים הנוטים לצבור לכלוך וחיידקים כדוגמת אזור החיבור של האפונים וההברגה של המסגרת לידיות. אזורים ספציפיים אלו ניתנים לחיטוי יסודי באמצעות מעט אלכוג׳ל.

ממה מומלץ להימנע בניקוי משקפיים?

כפי שיש כללי ניקוי משקפיים, חשוב לדעת גם ממה להימנע בעת הניקוי. לפעמים כשיש כתם על המשקפיים נוטים להרטיב אותם באמצעות רוק ולנקות באמצעות היד, נייר טישו או בד החולצה. פעולה זו יכולה להעכיר עוד יותר את העדשה ואף לפגום ולשרוט אותה. כמו כן, הצורך בחיטוי באמצעות אלכוג׳ל שהביאה מגפת הקורונה גרמה לרבים לחטא באמצעותו גם את עדשות וידיות המשקפיים. במקרה זה, חשוב לדעת שמדובר בחומר חזק שיכול להסיר את הציפוי. לכן, מעבר לחיטוי המחברים לא מומלץ להשתמש בחומר זה על שאר חלקי המשקף.

שגרה קבועה לניקוי עדשות משקפי ראיה

ניקוי משקפיים שגרתי אינו דורש השקעה כספית גבוהה או מאמץ מיוחד. אלא הקפדה על מספר כללים בסיסיים ושימוש בתכשירים הנכונים. הכללים מתייחסים גם למשקפי ראיה וגם למשקפי שמש. בסופו של דבר, מדובר במוצר שאמור לשרת אותנו לאורך שנים. הקפדה על ניקיון ואחסון נכון מאפשרים להאריך את חיי המשקפיים וליהנות מהם באופן המיטבי. לשמור על בריאות העור והעיניים ולמנוע זיהומים.

שאלות ותשובות

 • רציתי לתאם תור לבדיקת עיניים בכדי להתאים לי משקפי ראיה. לאן אוכל להתקשר?

  אין צורך לתאם תור עבור בדיקת ראייה ניתן לגשת לסניפי הרשת ישנו אופטומטריסט לאורך כל שעות פתיחת הסניף. באפשרותך לתאם בקלות ומהירות בדיקת ראייה בסניף הקרוב למקום מגורייך. 

 • האם ניתן לבצע בדיקת ראייה?

  כמובן, ניתן לבצע בדיקת ראייה בכל סניפי הרשת אין צורך לתאם מראש, במידה ואכן רוכשים משקפיים הבדיקה היא ללא עלות במידה ולא הבדיקה היא בעלות של 250 ₪. ניתן לתאם בקלות ומהירות בדיקת ראייה במערכת לזימון תורים. 

 • האם צריך לקבוע תור לבדיקת ראייה?

  אין צורך לתאם תור לבדיקת ראייה ניתן להגיע לסניפים ישנו אופטומטריסט לאורך כל שעות פעילות הסניף.

  ניתן לתאם בקלות תור לבדיקת ראייה במערכת לזימון תורים. 

 • איך לנקות עדשות משקפיים?

  הנה כמה טיפים איך לנקות עדשות משקפיים:

  1. שטפו את הידיים במים וסבון.
  2. השתמשו במטלית מיקרופייבר או במגבת נייר רכה.
  3. רססו את העדשות עם תמיסת ניקוי עדשות משקפיים.
  4. לנגב את העדשות בעדינות, בתנועות מעגליות.
  5. שטפו את העדשות עם מים נקיים.
  6. נגבו את העדשות בעדינות עם מטלית מיקרופייבר או במגבת נייר רכה.

  הנה כמה דברים שכדאי להימנע מהם בעת ניקוי עדשות משקפיים:

  • אל תשתמשו במים חמים, מכיוון שהם עלולים לפגום בעדשות.
  • אל תשתמשו באלכוהול או בחומרי ניקוי אחרים, מכיוון שהם עלולים לפגום בציפוי של העדשות.
  • אל תשתמשו במגבות נייר גסות או במטליות מבריקיות, מכיוון שהן עלולות לשרוט את העדשות.
  • אל תנגבו את העדשות בתנועות סיבוביות חזקות, מכיוון שזה עלול לפגום בציפוי של העדשות.
 • מהי עדשה קעורה?

  עדשה קעורה היא עדשה ששטחה הפנימי קמור והשטח החיצוני קעור. עדשות קעורות מפזרות את קרני האור המגיעות אליה, מה שגורם לתמונה קטנה ומעומעמת להיווצר מול העדשה. עדשות קעורות משמשות בדרך כלל לתיקון קוצר ראייה, מצב שבו קרני האור מתרכזות לפני הרשתית, מה שגורם לתמונה מטושטשת.

  עדשות קעורות זמינות במגוון סוגים, כולל משקפיים, עדשות מגע ועדשות משקפי שמש. הן עשויות מחומרים שונים, כולל זכוכית, פלסטיק וקרמית.

  אם יש לך קוצר ראייה, חשוב לדבר עם רופא עיניים כדי לדון באפשרות של שימוש בעדשות קעורות.

שווה קריאה נוספת