התחברות לאתר
לקוחות אתר אופטיקנה?
התחברות עם קוד חד פעמי ב- SMS
מעבר לתפריט ראשי (מקש קיצור 2) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 3) מעבר לתפריט צד (מקש קיצור 4) מעבר לעמוד סניפים (מקש קיצור 5) שנה לנגודיות גבוהה (מקש קיצור 6) עצירת אנימציות - מקש קיצור 7

התאמת משקפיים לפנים איך עושים את זה נכון

תיאום בדיקת ראייה והתאמת

עדשות מגע

לתיאום בדיקה

משקפיים כבר מזמן הפכו למוצר אופנתי ואינם משמשים אך ורק לראייה או קריאה, איך נבחר משקפיים שמתאימות לפנים שלנו?

משקפיים כבר מזמן הפכו למוצר אופנתי ואינם משמשים אך ורק לראייה או קריאה, יתרה מזאת הם ממש אמירה והצהרה על מי שמרכיב אותם. כיום קיים מגוון עצום של משקפיים, כאשר הפרמטרים החשובים הם עובי העדשות, משקל המשקפיים ונראותם. בנוסף יש את סוג המסגרת שנבחר, שיכולה לנוע ממשקפיים ללא כל מסגרת, משקפיים בעלי חצי מסגרת, מסגרת דקה, מסגרת בינונית ומסגרת עבה. למסגרות יש שלל חומרי גלם שונים, שמאפשרים לכל אדם למצוא את הזוג שאהבה נפשו. יחד עם זאת, לא כולם יודעים כיצד לבחור נכון את המשקפיים לפניהם, ואנו כאן לעזור לכם להצליח לעשות זאת נכון. 

למה חשוב להתאים את המשקפיים לפנים שלכם?

התאמת משקפיים לפנים מסייעת לנו בכמה היבטים: ההיבט הראשון הוא שבחירת המשקפיים הנכונים יכולה לעזור לנו לטשטש ואפילו להעלים פגמים בפנים שאנו מעוניינים להסתיר, כמו - גבות דלילות או שקיות אפורות תחת העיניים. בהיבט השני, הם מוסיפים טאצ' מסוים לפנים שלנו. כאשר התאמת משקפיים לפנים נעשית באופן נכון היא מאוד משמעותית, וכאן נכנס גם הפן האופנתי וההצהרתי על סוג האדם המרכיב אותם. 

היבט נוסף הוא עניין הנוחות, למשקפיים מחומרים שונים יש משקל שונה המשפיע על גשר האף, הרקות ועל האפשרות להרכיב אותם לאורך זמן. ייתכן כי תראו משקפיים שמחמיאים לכם מאוד, אך הם יהיו כבדים, דבר שיקשה עליכם את הרכבתם לאורך זמן. ההיבט האחרון שיש להתייחס עליו בעת בחירת משקפיים הוא הייעוד שלהם, הכוונה היא שלכל אדם יש צורך שונה במשקפיים. כך לדוגמה יש מסגרת שמתאימה למשקפי מולטיפוקל, יש מסגרת שמתאימה למשקפיים עם מספר גבוה מאוד ויש מסגרת שמתאימה למשקפיים רגילים. התאמת מסגרת משקפיים לפנים שלכם, תקבע רבות את נראותם ואם היא נכונה לכם. 

בחור בוחר משקפיים באופטיקנה

איך נבחר משקפיים?

כשאנו באים לבחור מהמבחר בחנות משקפיים יש כמה פרמטרים שיש להתייחס אליהם, הבה נבחן אותם:

 1. גודל המשקפיים – כדי לדעת איך להתאים משקפיים למבנה הפנים יש לפעול לפי הקו המנחה, שלפיו יש לבחור משקפיים שהם פרופורציונליים לגודל הפנים. טיפ מוצלח בעניין זה הוא להרכיב את המשקפיים, להביט בראי ולבחון האם מסגרת המשקפיים צרה או רחבה מהפנים שלכם, והאם הם נראים עקומים כשאתם מביטים מטה – אם כן סימן שהמסגרת קטנה מידי. 
 2. מבנה המשקפיים – התאמת משקפיים לפנים כרוכה בהתייחסות לסגנונות רבים ושונים כאשר אלו הסגנונות הקיימים: סגנון חתולי, עגלגל, אובאלי, מרובע ומלבני. לכל סוג של פנים יש את סגנון המסגרת שיחמיא לפניו. כך לדוגמה: 
  • למבנה פנים צר וארוך יתאים סגנון מסגרת מלבני או אובלי, שאינו חורג מרוחב הפנים בעת הרכבתה.
  • למבנה פנים אובלי יתאים כמעט כל סגנון של מסגרת, אך יש לקחת בחשבון את רוחב המסגרת.
  • למבנה פנים מרובע יתאים סגנון מסגרת עגול או חתולי אשר יסייעו באיזון מבנה זה.   
  • למבנה פנים מלאות או עגולות יתאים סגנון מסגרת מרובע או מלבני.
 3. צבע המשקפיים – התאמת משקפי ראיה למבנה פנים שונה, תלויה גם בגוון העור שלכם. תוכלו לבחור בגוון העיניים שלכם כדי להדגיש אותם, תוכלו לבחור בגוון שמתאים דווקא לגוון שיערכם, או דווקא גוון מנוגד שיבליט את המשקפיים. כמו כן תמיד ניתן לבחור בגוונים ניטרליים כמו שחור, זהב או כסף. הכול תלוי למה אתם מתחברים - למסגרת בולטת שמיד רואים או למסגרת שנטמעת בפניכם.

לסיכום, התאמת משקפי ראיה למבנה פנים באופן נכון מצריכה התייחסות למגוון רחב של פרמטרים, שאם תעקבו אחריהם, תוכלו למצוא את הזוג הנכון עבורכם.

שאלות ותשובות

 • רציתי לתאם תור לבדיקת עיניים בכדי להתאים לי משקפי ראיה. לאן אוכל להתקשר?

  אין צורך לתאם תור עבור בדיקת ראייה ניתן לגשת לסניפי הרשת ישנו אופטומטריסט לאורך כל שעות פתיחת הסניף. באפשרותך לתאם בקלות ומהירות בדיקת ראייה בסניף הקרוב למקום מגורייך. 

 • האם ניתן לבצע בדיקת ראייה?

  כמובן, ניתן לבצע בדיקת ראייה בכל סניפי הרשת אין צורך לתאם מראש, במידה ואכן רוכשים משקפיים הבדיקה היא ללא עלות במידה ולא הבדיקה היא בעלות של 250 ₪. ניתן לתאם בקלות ומהירות בדיקת ראייה במערכת לזימון תורים. 

 • האם צריך לקבוע תור לבדיקת ראייה?

  אין צורך לתאם תור לבדיקת ראייה ניתן להגיע לסניפים ישנו אופטומטריסט לאורך כל שעות פעילות הסניף.

  ניתן לתאם בקלות תור לבדיקת ראייה במערכת לזימון תורים. 

 • איך לנקות עדשות משקפיים?

  הנה כמה טיפים איך לנקות עדשות משקפיים:

  1. שטפו את הידיים במים וסבון.
  2. השתמשו במטלית מיקרופייבר או במגבת נייר רכה.
  3. רססו את העדשות עם תמיסת ניקוי עדשות משקפיים.
  4. לנגב את העדשות בעדינות, בתנועות מעגליות.
  5. שטפו את העדשות עם מים נקיים.
  6. נגבו את העדשות בעדינות עם מטלית מיקרופייבר או במגבת נייר רכה.

  הנה כמה דברים שכדאי להימנע מהם בעת ניקוי עדשות משקפיים:

  • אל תשתמשו במים חמים, מכיוון שהם עלולים לפגום בעדשות.
  • אל תשתמשו באלכוהול או בחומרי ניקוי אחרים, מכיוון שהם עלולים לפגום בציפוי של העדשות.
  • אל תשתמשו במגבות נייר גסות או במטליות מבריקיות, מכיוון שהן עלולות לשרוט את העדשות.
  • אל תנגבו את העדשות בתנועות סיבוביות חזקות, מכיוון שזה עלול לפגום בציפוי של העדשות.
 • מהי עדשה קעורה?

  עדשה קעורה היא עדשה ששטחה הפנימי קמור והשטח החיצוני קעור. עדשות קעורות מפזרות את קרני האור המגיעות אליה, מה שגורם לתמונה קטנה ומעומעמת להיווצר מול העדשה. עדשות קעורות משמשות בדרך כלל לתיקון קוצר ראייה, מצב שבו קרני האור מתרכזות לפני הרשתית, מה שגורם לתמונה מטושטשת.

  עדשות קעורות זמינות במגוון סוגים, כולל משקפיים, עדשות מגע ועדשות משקפי שמש. הן עשויות מחומרים שונים, כולל זכוכית, פלסטיק וקרמית.

  אם יש לך קוצר ראייה, חשוב לדבר עם רופא עיניים כדי לדון באפשרות של שימוש בעדשות קעורות.

שווה קריאה נוספת