משקפי שמש לילדים

בשנים האחרונות מסתמנת מגמה חמה בזירת האופנה – הילדים מתלבשים כמו המבוגרים וכמו למבוגרים, גם לילדים חשוב מאד לספק הגנה לעיניים מפני נזקי השמש. זו הסיבה שכדאי בהתאם לבחור להם משקפי שמש לילדים, אופנתיים ומספקים הגנה מפני השמש.
 

למומחי רשת אופטיקנה  טיפים חשובים לבחירה והתאמה נכונה של משקפי שמש לילדים:

להתחיל בגיל מוקדם: האידיאל הוא להרכיב משקפיים מגיל מוקדם במיוחד אצל ילדים בעלי עיניים בהירות שכן, אצלם הרשתית יותר רגישה לקרני השמש.

התאמה אישית: המשקפיים צריכים להיות מותאמים באופן אישי לילד. המסגרת צריכה להיות קלה ועליה "לשבת" טוב על הפנים ולהיות מותאמת באזור האף. אצל  ילדים בדרך כלל האף יותר רחב ושקוע מאשר אצל מבוגרים, לכן אזור "האפון" של המשקפיים צריך להיות מותאם לילד שירכיב אותם, כדי שלא יפריע לו.

צבע נכון: לילדים, רצוי לבחור משקפיים בעלי זגוגיות ניטרליות, שלא משנה את הצבע הטבעי של הסביבה, כדי שהילד יקבל גם דרך המשקפיים את הצבע הנכון של סביבתו.

מסגרת נכונה: מסגרת המשקפיים צריכה להיות קלת משקל, כדי שלא תכביד על גשר האף ולא תעורר התנגדויות אצל הילד, וכמובן שהמסגרת תעניק כיסוי מלא לעין, מהאזור שמתחת לגבה ועד ללחי.

משקפיים בטוחים: חשוב להקפיד על כך שהעדשות תהיינה מפלסטיק ולא מזכוכית, בעיקר מסיבה בטיחותית. כמו כן, מומלץ להקפיד ולבחור במשקפי שמש עשויים מחומרים קלים וגמישים ובלתי שבירים,  גם זאת מסיבה בטיחותית.

תווית הגנה: חשוב לבדוק שהמשקפיים בעלות מסנן קרינה להגנה מפני הקרינה האולטרה סגולית של השמש. יש לחפש את התווית המציינת זאת.

מחבר: 

יח"צ אופטיקנה