משקפיים ואופנה - האימלדה מרקוס של המשקפיים

מעצבת האופנה דורית שדה ידועה ביצר האספנות שלה ובחיבתה לאביזרי אופנה מיוחדים וצבעוניים. היא מחזיקה בביתה המעוצב אוספים שונים של קרמיקה, פריטי וינטג' שלוקטו ביד אוהבת בשווקים ברחבי העולם, רהיטי רטרו מתקופות שונות ועוד ועוד.
בין האוספים בולט אוסף מרהיב של משקפי ראייה, ובו כ-100 זוגות צבעוניים, שונים, בולטים ונועזים.

מתי התחיל השיגעון למשקפיים?
"אני נעזרת במשקפי ראייה מגיל 6. היתה תקופה קצרה בה ניסיתי להשתמש בעדשות מגע, אבל זה הסב לי כאב ולא הסתדר לי. אני הרוסה על אביזרי אופנה, וחושבת שהם עושים את כל ההבדל בין הופעה רגילה למשהו מלא סטייל ואמירה אישית, ואם תיק או סיכת דש הם אביזרי אופנה, על אחת כמה וכמה משקפי ראייה שיושבים לך ממש על הפנים, והם חלק חשוב ברושם הראשוני שאת מייצרת".
את זוכרת את הזוג הראשון שהתחיל את האוסף?
"בוודאי. זה היה לפני 15 שנים. הסתובבתי ברומא וראיתי זוג משקפיים אדומים מדהימים של המעצב אלן מיקלי. אני  מרכיבה אותם עד היום. מאז אני מקפידה לרכוש לי כמה זוגות בשנה. אני לא יוצאת לקניית משקפיים, אלא מסתובבת בארץ ובעולם, רואה משקפיים שמדליקים אותי ומצרפת לאוסף. את רוב הפריטים המדליקים אני מוצאת באירופה. אפילו משטוקהולם יש לי שני זוגות".
מה הסגנון השולט באוסף המשקפיים שלך?
"אני לא מקובעת על סגנון אחד בלבד. אני תמיד מחפשת משקפיים מיוחדים ויוצאי דופן, ומעדיפה שיהיו מסדרות מוגבלות או דגמים מיוחדים, ולא מהייצור ההמוני. יש לי באוסף משקפי וינטג' משנות ה-40 וה-50 של המאה ה-20 לצד משקפיים של בתי אופנה כמו שאנל או מותגי משקפיים משובחים כמו לאפונט וריי באן".
ואוסף המשקפיים? האם עוד יגדל?
"אני מאמינה שלא תהיה לי ברירה. כל עוד ימשיכו לעצב משקפיים מקסימים ומיוחדים, אני אמשיך לאסוף אותם. אין דבר כזה "יותר מדי" כשזה מגיע למשקפיים. כל יום מביא איתו מצב רוח אחר, לבוש אחר וצורך לראות את העולם מבעד למסגרת משקפיים אחרת".

מחבר: 

יח"צ אופטיקנה