לפונט – 10 דברים שלא ידעתם על המותג

1. לפונט הוקמה בשנת 1923 ע"י פיליפה לפונט, אשר פתח לראשונה חנות  אופטיקה בסגנון בוטיק. החנות אשר הצליחה יפה הביאה לפתיחת חנות נוספת והשם לפונט הפך במהרה לשם דבר בתחום האופטיקה. 

2. בשנת 1971 , הנכד פילפה ואשתו לורנס מרחיבים  את המותג.  לורנס  בעלת הידע בעיצוב מרחיבה את תחום עיצוב המשקפיים לצבעים נועזים ושבלונות וצורות מיוחדות אשר טרם נראו בתחום האופטיקה. עורכי האופנה של מגזיני האופנה הנחשבים "מארי קלייר", "אל", "ווג"  חושפים את המותג אשר זוכה להצלחה מיידית. 

3. בעקבות הצלחת המותג מחליט  פילפה הנכד לפנות גם ליעדים בחו"ל והחל מסוף שנות ה-70 עד סוף ה-80 החל בשיווק המשקפיים למדינות נוספות כגרמניה, ספרד וארה"ב.

4. בישראל קיבלה אופטיקנה בשנת 1992  את הזיכיון לשיווק מותג לפונט בישראל. 

5.  חברת לפונט מגלגלת מחזור כספי של 19 מליון יורו, כאשר 35% מהמחזור הוא ממכירות בחו"ל. מדי שנה משיקה החברה 30 דגמים חדשים כל קולקציה. לחברה  4 חנויות קונספט בפריז. בצרפת בלבד  כ-2700  חנויות אופטיקה מוכרות את מותגי לפונט. כאשר בעולם נמכר המותג לפונט ב- 6500 חנויות אופטיקה, ב-34 מדינות שונות.
 

6. האני  מאמין של לפונט הוא שהמשקפיים כל כך מושלמים שהם יכולים להתאים לכל קבוצת גיל, אם זה גברים, נשים או ילדים. לכן חנויות הבוטיק של לפונט שמוכרים רק את דגמי לפונט מצליחות בפריז ובעולם. המשקפיים צריכים להיות נוחים למרכיב אותם, נוחים להסתגלות, עשויים מחומרים עמידים ואטרקטיביים למרכיב אותם.

7. עיצוב מסגרות המשקפיים מושפע מחוויית העיצוב ההרמונית של  קשת רעננה  של צבעים, אשר מעניקה לעיצובי לפונט מובילות בתחום עיצובי האופטיקה.  כל זוג משקפ ראייהי הם בעצם כמו תכשיט  על הפנים, כאשר צבע המשקפיים המיוחד נותן נגיעות של צבע על הפנים.

8. קולקציית לפונט יוצאת פעמיים בשנה ותמיד נותנת טוויסט מפתיע בעיצוב. קולקציה אחת יוצאת בערוכת מידו במילאנו בחודש מאי  וחושפת את קולקציית סתיו חורף והקולקציה השנייה נחשפת  בתערוכת סילמו בפריז בחודש אוקטובר שם נחשפת קולקציית אביב קיץ לאותה שנה. במקביל בכל קולקציית  משקפי ראייה שמושקת מיוצרים  דגמים ייחודים במהדורה מוגבלת. החברה אף זכתה בתחרויות עיצוב בתחום האופטיקה, בתערוכת האופטיקה במידו ובסילמו.

9. בכל קולקציה קיימים 220 דגמים של מסגרות שמש,  350 דגמים של מסגרותמשקפיים לילדים, 430 מסגרות משקפיים למבוגרים. בכל קטלוג ניתן למצוא 650 דגמים שונים של מסגרות משקפיים. העיצוב מתאפיין בקלאסיות עם נגיעות צבע מיוחדות וכל דגם יוצא  ב-6 עד 10 צבעים שונים.  רוב מסגרות המשקפיים בדרך כלל מגיעות בגודל אחד, חוץ ממסגרות משקפי הראייה לילדים והדגמים הקלאסיים של המבוגרים. 

10. למרות השימוש בחומרים האיכותיים ביותר והעיצובים הייחודיים לפונט עדיין שומרת על מחירים הגיוניים לצרכן.

מחבר: 

יח"צ אופטיקנה